Túžite po dovolenke, ale v Grécku a v Bulharsku ste už boli niekoľkokrát?
Nevadí, my vám predstavíme 15 atraktívnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť v novom roku.

Patagonia, Chile
patagonia-chileShutterstock / Galyna Andrushko

Patagónia sa nachádza na území Argentíny a Čile.  Na jej území môžete nájsť zasnežené ľadovce,  jazerá poloslanej a sladkej vody,  horúce pramene, ale aj husté lesy na širokých otvorených priestorov. 

 

Nepál
nepal
Daniel Prudek / Shutterstock

Nepál leží vo vysokých horách Himalájí a je veľkým lákadlom pre turistov zväčša horolezcov. Nepál ale nieje iba o vysokých horách. Vedeli ste že južnú časť Nepálu tvoria nížiny, močiare, trávnaté savany a tropické džungle? Ak sa predsa len rozhodnete navštíviť Nepál určite nezabudnite navštíviť aj hlavne mesto Káthmandu.

Bhutan
bhutanjakkarin/Shutterstock

Hneď vedľa Nepálu sa nachádza nádherná krajina Bhután. Skoro 50 % rozlohy tejto krajiny sa nachádza v nadmorskej výške nad 3 000 m n. m. Bhután patrí k najchudobnejším krajinám sveta, no napriek tomu domáci obyvatelia tu žijú štastný život a svoju krajinu by nevimenili za žiadnu inú. Darmo by ste sa tu snažili kúpiť cigarety, pretože miestny obyvatelia považujú fajčenie za neslušnosť, taktiež by ste tu márne hľadali bilbordy či fastfoody. Bhután si nesmierne váži aj svoju prírodu, preto v krajine nenájdete ani jednu igelitovú tašku.

 

Belfast, Írsko
belfast-ireland
Málo známa atrakcia v Írsku sa stala populárnejšou ako samotná Eiffelová veža. Podľa World Travel Awards sa tento model Titanicu stal najvýhľadávanejšou atrakciou v roku 2016.

 

Malta
malta
In Green/Shutterstock

 Tento maličký ostrov s rozlohou len 316 km² vám ponúka veľmi bohatú históriu. Hlavné mesto Valletta, megalitické chrámy na Malte a Gozu sa nachádzajú na zozname kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Sú považované za jedny z najstarších voľne stojací stavieb na svete. 

Palawan Island, Filipíny
palawan-island-philippines
Rad Radu / Shutterstock

Palawan Island získal v roku 2007 ocenenie od National Geographic Traveler magazínu za najlepší región juhovýchodnej Ázii a 13. najlepší ostrov na svete. Palawan je súostrovie s 1780 ostrovmi . Ak sa vyberiete týmto smerom verte, že budete príjemne očarený krásnou prírodou, neuveriteľne priezračnou vodou a bielymi plážami. 

 

Havana, Kuba
havana-cuba
julianpetersphotography / iStock

Komunistický režim urobil z tejto krajiny unikát. Nenájdete tu žiadne tradičné veľko obchody či siete známich reštaurácií, ale práve týmto si Kuba získala tisícky turistov. Ak túžite zažiť kubánsku atmosféru vidieť staré americké autá, fajčiť pravé kubánske cigary, či piť kvalitný rum tak Kuba je tá pravá destinácia pre vás. 

 

Lisabon, Portugalsko
lisbon-portugal
Sean Pavone / iStock

Lisabon hlavné mesto Portugalska a je jedno z najstarších miest na svete. Má približne 480 tisíc obyvateľov a je súčasťou metropolitnej oblasti, v ktorej žije okolo 2,7 milióna obyvateľov. Lisabon turistom ponúka bohatú históriu a taktiež disponuje s dvomi pamiatkami zapísanými v zozname UNESCO.

 

Choquequirao, Peru
peru
Yuri Zvezdny / Shutterstock

Výprava do strateného mesta Inkov Choquequirao je jedným z najťažších výprav v Peru. Ale pre tých, ktorí náročnú cestu zvládnu čakajú fenomenálne odmeny v podobe úžasných výhľadov na hory a možnosť preskúmať fascinujúce starobylé ruiny. 

Hokkaido, Japonsko
hokkaido-japan
Shutterstock

Hokkaido je druhý najväčší japonský ostrov. Ostrov je spojený s hlavným japonským ostrovom Honšú podmorským tunelom Seikan. Tunel dosahuje dĺžku takmer 54 km, z čoho približne 23 km sa nachádza pod morským dnom.  Ostrov Hokkaida ponúka krásnu takmer nedotknutú prírodu, národné parky ako aj adrenalínove vyžitie pre milovníkov zimných športov.

Omán
oman
pixeless / iStock

Omán sa nachádza v juhovýchodnej časti Arabského polostrova na pobreží pri Arabskom mori a Ománskom zálive. Krajina disponuje luxusnými hotelmi a prekrasnými plážami, o ktoré sa domáci príkladne starajú. V krajine okrem piesočných dún, starobylých pevností, ktoré su dedičstvom UNESCO tu môžete nájsť aj vzácne zelené korytnačky.

Island
iceland
arianarama / iStock

Island nazývaná tiež krajinou ohňa a ľadu má najviac výronov pár, plynov a horúcich prameňov na svete. Na Islande môžete nájsť takmer úplne všetko , od krásnej prírody, vodopádov, ktoré sú prepojené so skalnatými horami až po neskrotné dodnes aktívne vulkány. Asi to je dôvod prečo si túto krajinu vybrali Vikingovia.
Jednými z najväčších atrakcií pre turistov sú výlety loďou za pozorovaním veľrýb, nočné výlety za polárnou žiarou (v čase zhruba od septembra do marca), alebo výlety na ľadovec.

 

Zhangjiajie Grand Canyon, Čína
zhangjiajie-grand-canyon-china
Haim Dotan Ltd. Architects and Urban Designers

20. augusta 2016 sa v Číne otvoril  najdlhší a zároveň najvyššie položený most na svete, ktorý je vyrobený celý zo skla. Jeho dĺžka je neuveriteľných 430 metrov a odvážlivcom ponúka panoramatický výhľad na ohromujúci Zhangjiajie Grand Canyon, ktorý poznáte aj z filmu Avatar.

Glass sky walk at Tianmenshan Tianmen Mountain China

Asi 85 km od Zhangjiajie Grand Canyon sklo mosta, môžete taktiež navštíviť tri sklenené chodníky v Tianmen Mountain, ktoré vám taktiež ponúknu fenomenálne výhľady.

Kapské Mesto, Južná Afrika
cape-town-south-africa
Andrea Willmore/Shutterstock

Na konci Afriky, leží doslova skrytý poklad. O Kapskom meste sa často hovorí, ako o jednom z najkrajších miest na svete. Mesto slúži ako jeden z najväčších afrických námorných prístavov a stredisko cestovného ruchu v krajine. Mesto ponúka široký výber voľnočasových aktivít, turistiky, nakupovania a zároveň je centrom mnohých športov ako napríklad rugby, cyklistika, tenis .

Madagaskar
madagascar
mihtiander / iStock

Madagaskar je 4. najväčší ostrov na našej planéte. Vďaka svojej izolovanosti od pevniny je považovaný za romantický ostrov, ktorý stále uniká pozornosti masovej turistiky.
Môžete tu nájsť takmer 100 druhov lemurov, stovky druhov orchideí, viac ako sto druhov paliem a veľa ďalších zaújmavostí, ktoré v našom podnebnom pásme nenájdeme.

zdroj: businessinsider.com; wikipedia.sk