Chcete byť milionárom a robiť od skorého rána do neskorého večera ? Chcete mať na účte veľké množstvo peňazí a žiť so strachom, aby ste ich nikdy nestratili ?

ALEBO

Túžite skôr po slobode , pracovať príležitostne niekoľko hodín do týždňa a užívať si voľný čas. Cieľom nie je sa nudiť, ale robiť vecí, ktoré vás bavia, napĺňajú a posúvajú niekde vpred.
Cieľom je si jednoducho život užívať napr cestovaním a nie sa iba zodrať v práci.

Ak ste typ človeka, ktorý túži skôr po slobode ako po plnom bankovom účte tento članok je práve pre vás.

Samotné kroky ako sa stať slobodným sú pomerne jednoduché, ťažšie je sa prinútiť ich vykonávať pravidelne. Ten výsledok sa dostaví , len na to treba disciplínu.

 

1. Zvýšte svoj príjem

Prvý krok, ktorý musíte podniknúť je zvýšiť svoj príjem. Nemusíe o to prosiť svojeho šéfa, začnite robiť veci naviac, podávať nadštandartný výkon a potom tieto fakty použite ako argumenty prečo by vám mal šéf zvýšiť výplatu. Berte to ako obchod chcete viac peňazí tak mu ponúknite niečo naviac. Povedzte mu o svojích postrehoch čo by ste v jeho firme, v programoch vedeli zlepšiť a podobne.
Zvýšiť príjem si môžete aj zárobkami popri vašej práci napr.: predaj nepotrebných vecí na bazári, blogovaním, programovaním a podobne, hlavne efektívne využívajte čas a neustále sa zdokonaľujte v tom čo robíte.

2. Nekupujte luxusné hračky

Nech vás vaše okolie pozná podľa usilovnosti a šikovnosti nie podľa toho  aké krásne auto šoférujete. Na to aby ste sa stali slobodnými nepotrebujete drahé hodinky ani luxusné auto s koženými sedačkami. Obdiv či závisť vašeho okolia vám akurát tak pohladká ego, ale rozhodne vás neposunie bližšie k nezávislosti.

3. Sporte peniaze

Tu je zásadný rozdiel medzi:

  • sporením peňazí a tešiť sa koľko ich mám na účte
  • nasporiť peniaze a investovať ich, aby mi zarábali ďalšie a ďalšie peniaze

Bohatí ľudia nepracujú pre peniaze , rozumne ich investovali keď boli mladí a tie im vytvárajú ďalšie peniaze. Oni si môžu spokojne užívať voľný čas. Peniaze na vašom bankovom účte nemajú žiadnu hodnotu, pokiaľ vám nekúpia slobodu. Načo tvrdo pracovať a dopriať si pri najlepšom 2-týždňovú dovolenku, keď môžete pracovať toľko hodín, koľko uznáte za vhodné, rozumne investovať a následne si užívať ročnú dovolenku okolo sveta.

4. Vyhnite sa zlému dlhu

Dobrý dlh je jednoducho ten, ktorý vás obohacuje –  ktorý spláca niekto iný za vás , zlý dlh platíte vy – leasing na auto, kreditné karty atď.
Mnoho ľudí má finančné problémy lebo nakupujú veci, ktoré im peniaze nezarábajú, musia teda pracovať stále viac a viac aby dokázali splácať svoje hypotéky, ak prestanú pracovať  banky im tie veci zhabú. Bohatí ľudia investujú do vecí, ktoré im zvyšujú ich mesačný príjem peňazí.  Jednoducho si výratajte koľko peňazí mesačne potrebujete aby ste si vedeli zabespečiť svoj životný štandard bez toho aby ste museli ísť do práce. Podľa toho si potom zostavte investičný plán.

Napr.:

  • Potrebujem 1000 EUR mesačne aby som si udržal svoj životný štdandard
  • Aby mi tieto peniaze prúdili do môjho vrecka napríklad formou prenájmu potrebujem najprv nasporené peniaze investovať – nakúpiť podnikateľské priestory (haly, kancelárie, byty), investovať do pozemkov a neskôr ich predať so ziskom či nakúpiť akcie firiem

Spôsobov je naozaj veľa. Akonáhle sa začnete vzdelávať na tému finančná gramotnosť začnete vnímať investičné príležitosti vo vašom okolí.

ČÍTAJTE TIEŽ :  4 KROKY AKO SA STAŤ BOHATÝM, AK STE SA AKO BOHATÝ NENARODILI
5. Nechajte peniaze zarábať peniaze

Investujte minimálne dokým vaše investície nezačnú zarábať viac ako vy v práci. Potom je ten správny čas na odchod z práce. Ak ste začali s investovaním už ako 20-ročný je veľká šanca, že sa vám podarí odísť z práce ešte pred vašou tridsiatkou.  Len si predstavte tváre vaších kolegov keď im oznámite, že vy už viac pracovať nemusíte.
Najideálnejšie je si nájsť poradcu (mentora), ktorý má skúsenosti v oblasti, do ktorej plánujete investovať. Dajte si pozor na tkzv. šašov, ktorí vám núkaju iba produkty, z ktorích majú provízie a pod.

 

Ak sa vám páčil náš článok podporte nás zdielaním na facebooku.
Ďakujeme 🙂