Skoncovať s prácou, ale zachovať si životný štandard sú ciele mnohých mladých ľudí. Avšak tieto plány si vyžadujú určitú prípravu a vzdelávanie v správnej oblasti.
Určite si uvedomujete, že vaše našetrené peňažné prostriedky, ktoré ste nadobudli vo vašom zamestnaní by vám postačili len na určité obdobie, rozhodne nie sú kľúčom k slobode.
Aby ste si mohli vychutnávať plnohodnotný život aj napriek tomu, že nebudete chodiť na 8 a viac hodín do práce budete si musieť vytvoriť pasívny príjem. Pasívny príjem je jednoducho tkzv. bočný príjem, ktorý prichádza na váš účet bez vašeho úsilia.

ČÍTAJTE TIEŽ:   Staňte sa SLOBODNÝMI nie MILIONÁRMI

1: Investujte do realít

Investovanie do nehnuteľností si vyžaduje na začiatku pomerne veľa prípravy, učenia a času.  Ako pri každom investovaní aj tu platí, že ak chcete vybudovať skutočne silný pozitívny cash flow (príjem) musí vás to naozaj baviť.
Svoje nehnuteľnosti môžete následne prenajímať buď dlhodobo alebo príležitostne cez rôzne spoločnosti ako sú napr.: AirBnB alebo Booking.
Predtým ako sa vyberiete týmto smerom vám odporúčam si prečítať knihy napr od:

  • Robert  Kiyosaki – Bohatý otec, chudobný otec
  • Ken McElroy – ABC investovnie do realít
  • Ken McElroy – Majstrovstvo v investovaní do realít

 

2. predajte svoje vedomosti

Ak ste šikovný IT špecialista alebo viete vytvoriť kvalitný web alebo vás baví grafický dizajn môžete sa zaregistrovať ako freelancer a pracovať toľko hodín koľko uznáte za vhodné. Výhodou takýchto pracovných ponúk je, že prácu môžete vykonávať z akéhokoľvek miesta. Stačí vám iba internetové pripojenie.

3. napíšte knihu

Jedným z ďalších spôsobov ako si vybudovať bočný príjem je napísať knihu. Nezáleží na tom či bude v tlačenej alebo elektronickej podobe. Ak ste účtovník môžete písať o účtovníctve, ak radi cestujete môžete napísať e-book s vašimi skúsenosťami a tipmi, aké miesta by si iní cestovatelia nemali nechať újsť a pod.

 

4. predajte nepotrebné veci

Väčšina ľudí nakupuje stále nové veci, pričom staré buď vyhodia alebo založia hlboko do skrine aby nezavadzali. Namiesto skladovania nepotrebných vecí ich skúste predať. Takto si jednak privyrobíte zopár eur z predaja a zároveň budete mať stále dostatočné miesto vo vašom byte na dôležitejšie veci.

ČÍTAJTE TIEŽ:   4 KROKY AKO SA STAŤ BOHATÝM, AK STE SA AKO BOHATÝ NENARODILI

 

Páčil sa vám článok ? zdieľajte nás na facebooku 🙂